Kalite Kontol

  1. Ana Sayfa
  2. Kalite Kontol
İş Süreci ve Kalite Kontrol

M Grup bünyesinde, girdi kontrolden nihai ürünün kontrolüne kadar üretim sürecinin her aşamasında kalite kontrol yapılmaktadır.

Her birim diğer birimin iç müşterisi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle iş takibinde titiz bir çalışma söz konusudur. Grafik tasarımcı; renk ayrımı, montaj, baskı ve baskı sonrası aşamalarına hâkim olabilmekte ve herhangi bir aşamada oluşabilecek hatalara anında müdahale etme şansına sahiptir. Bunun yansıra baskı operatörü veya renk ayrımcısı da tasarımda gördüğü bir hataya anında müdahale edebilmektedir.

M Grup’ta her dokümanın bilgisayarda veri tabanı programlarına kaydı yapılmaktadır. Böylece, üzerinden uzun zaman geçse bile, iş emri numarası ile arandığında grafik, baskı hazırlık, ofset baskı, flekso baskı, baskı sonrası aşamalarıyla ilgili detaylara, ara kontrol ve son kontrol bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Tüm süreçlerde alınan veriler, istatistiksel proses kontrol yöntemleri kullanılarak analiz edilmekte ve bu analizler aylık kalite raporlarında üst yönetime sunularak gerekli bulunan noktalarda iyileştirmeler gerçekleştirilmektedir.

 Bizim için renk, tutarlılık ve hassasiyet önemlidir. Bu sebeple firma bünyesinde bulunan ofset baskı, flekso baskı ve dijital baskı birimlerinin her biri kendi alanlarında Idealliance G7 Master Facility Colourspace Sertifikasyonu’na sahiptir.

G7 baskı kalitesini standardize etmek ve konsolide etmek için kullanılan bir metottur. Bu metot, renk yönetimi ve kalibrasyonu standartlaştırarak baskı sonuçlarının tutarlılığını artırır. M Grup, G7 metodolojisini benimseyerek, baskılarınızın her seferinde aynı mükemmel kalitede olmasını sağlar.

M Grup; profesyonel, gelişen ve üreten bir ekiple, kendinden beklenenleri en iyi şekilde anlayarak, müşterilerini temsil edecek özgün ürünler sunabilme amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Kalite Belgelerimiz